e-mail kancelaria@radcaprawny-trojmiasto.pl tel +48 797 392 234
Kancelaria Radcy Prawnego Natalia Zielmachowicz Gdynia

Specjalizacja

Upadłość gospodarcza

Zgłoszenie w odpowiednim terminie wniosku o upadłość podmiotów gospodarczych jest niezwykle istotne z punktu widzenia odpowiedzialności za powstałe długi, która to odpowiedzialność może obejmować majątek osobisty np. osób wchodzących w skład zarządu. W ofercie Kancelarii znajduje się pomoc przedsiębiorcom, by w odpowiednim momencie ocenić, czy doszło do tak dużych problemów finansowych, że można mówić o popadnięciu przedsiębiorstwa w stan niewypłacalności, a w konsekwencji zachować termin do złożenia wniosku o upadłość. Doświadczony Zespół Kancelarii pomoże zweryfikować i ocenić, czy doszło do spełnienia się przesłanek warunkujących możliwość złożenia wniosku o upadłość (stan niewypłacalności, wielość wierzycieli, wystarczający majątek do przeprowadzenia postępowania), a także sporządzi sam wniosek i będzie czuwać nad przebiegiem postępowania, aż do jego zakończenia.

W upadłości „gospodarczej” najważniejszy jest CZAS, w którym zostanie złożony wniosek wraz z kompletem dokumentów do właściwego sądu. Dlatego tak istotnym jest, by decyzji tej nie odwlekać na przyszłość, która może przynieść potencjalnie negatywne konsekwencje tej zwłoki w postaci skierowania się wierzycieli z egzekwowaniem długów wobec osoby fizycznej pozostającej członkiem zarządu podmiotu gospodarczego.

Jeśli popadłeś w problemy finansowe, Twój biznes od jakiegoś czasu generuje jedynie straty lub potrzebna jest Ci pomoc w sprawnym przejściu przez proces upadłościowy – nie zwlekaj! – zachęcamy do skorzystania z pomocy profesjonalistów z grona prawników naszej Kancelarii.
Pomagamy zarówno dłużnikom, jak i wierzycielom.

Świadczymy pomoc na terenie całego kraju, bez względu na miejsce prowadzenia działalności.