Kancelaria Radcy Prawnego Natalia Zielmachowicz Gdynia

Specjalizacja

Prawo spadkowe

Prawo spadkowe jest niezwykle ważną gałęzią prawa z którą każdy z nas miał, lub będzie miał do czynienia. Sprawy spadkowe często bywają skomplikowane, szczególnie, gdy nie jest zachowany ciąg spadkobrania (przyjęcie, bądź odrzucenie spadku w wybranej formie przez spadkobierców po każdym ze zmarłych). Sprawy te wiążą się również z emocjami, które towarzyszą wydziedziczeniu, podważeniu testamentu, uznaniu za niegodnego dziedziczenia.
W swojej działalności Kancelaria zajmuje się sprawami, które dotyczą m.in.:

  • stwierdzenia nabycia spadku,
  • działu spadku,
  • testamentu, w tym jego unieważnienia,
  • zachowku,
  • podatku od spadku i darowizn,
  • uznania za niegodnego i wydziedziczenia,
  • zabezpieczenia spadku.

Doświadczeni specjaliści zajmujący się w Kancelarii prawem spadkowym chętnie przekażą Państwu nie tylko wiedzę i informacje jakie kroki należy podjąć po śmierci zmarłego członka rodziny, lub w jaki sposób urzeczywistnić wolę spadkodawcy określoną w testamencie, oceniając przy tym czy sporządzony testament jest ważny, ale również pomogą Państwu przejść przez proces zgodnego z prawem nabycia spadku i jego działu pomiędzy spadkobierców. Kancelaria świadczy pomoc w zakresie zarówno czynności spadkobierców, dla których możliwe jest przygotowanie stosownej umowy, jak i reprezentacja w postępowaniu sądowym.

Niezwykle istotnym jest, by postępowanie spadkowe po zmarłym przeprowadzone zostało w sposób prawidłowy i kompletny, bowiem jakiekolwiek uchybienia w tym zakresie mogą w przyszłości rodzić poważne, a czasem również nieodwracalne skutki i negatywne konsekwencje po stronie kolejnych spadkobierców. Dlatego też prawnicy z naszej Kancelarii w sposób szczegółowy zapoznają się z Państwa dokumentami oraz sytuacją faktyczną i prawną, a dzięki bogatej wiedzy i zdobytemu doświadczeniu na salach sądowych będą w stanie doradzić Państwu najkorzystniejsze rozwiązanie każdej kwestii pozostającej w kręgu prawa spadkowego.

Dzięki umożliwieniu przez ustawodawcę odbywania rozpraw w trybie audio- wideo (on- line) jesteśmy w stanie świadczyć pomoc prawną i reprezentować Państwa w sądach na terenie całego kraju.